28 Юни, 2026

13 посолства в Москва, включително българското, получиха писмо с бял прах

13 посолства в Москва, включително българското, получиха писмо с бял прах

Веществото не представлява опасност, смятат от службите за спешна помощ

Общо 13 дипломатически представителства в Москва, включително българското, получиха пликове с прахообразно вещество, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Вчера подозрителни писма пристигнаха в шест дипломатически представителства. Днес пликове с прах пристигнаха и в посолствата на България, Холандия, САЩ, Италия, Канада и Словения, както и в представителство на ООН.

Според източник на ТАСС в службите за спешна помощ веществото не представлява опасност.  

Смята се, че пликовете са били изпратени в един ден. Всички получени писма са съдържали сходен по състав прах.

По-рано органите на реда съобщиха, че в състава на праха е открит фипронил – вещество от семейството на пестицидите, използвано в селското стопанство, медицинската практика и при борбата с вредни насекоми.

По данни на главното управление на руското вътрешно министерство за Москва полицаите са конфискували веществото и са го изпратили за изследване. Установено е, че то не представлява опасност, съобщи говорител на управлението.

Представител на главното управление на министерството на извънредните ситуации за Москва също потвърди, че веществото не представлява опасност за населението. 
Сподели:
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна

Коментари (0)