„Днес ми се налага да направя нещо, което винаги съм се надявал никога да не се случи – да съобщя за трагичната загуба на 13 наши работници с индийско и пакистанско гражданство", заяви Ал-Кааби пред медиите
Катарският министър на енергетиката Саад ал-Кааби съобщи, че при експлозия в газов завод са загинали 13 души, а 66 са били ранени
Министърът посочи, че инцидентът няма да се отрази на износа на газ.
„Днес ми се налага да направя нещо, което винаги съм се надявал никога да не се случи – да съобщя за трагичната загуба на 13 наши работници с индийско и пакистанско гражданство", цитира Франс прес изявлението на Ал-Кааби пред медиите.
За 66 души се съобщава, че са ранени и получават медицинска помощ, като никой от тях не е в животозастрашаващо състояние.
Още от Свят
Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година
Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно:
Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос
Разговорите трябваше да се състоят между Киър Стармър, председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Европейския съвет Антонио Коща
Експерт за ултиматума на Зеленски: Лукашенко за първи път се оказа в такъв шпагат
Самопровъзгласилият се президент на Беларус трябва да избере между Русия и възможни удари от страна на Украйна.