22 Февруари, 2026

17% от руснаците, гледали филма на Навални, вече не харесват Путин

17% от руснаците, гледали филма на Навални, вече не харесват Путин

Владимир Путин

17% от руснаците, които са гледали или чували за филма на Алексей Навални „Дворец за Путин“, казват, че отношението им към руския президент Владимир Путин се е влошило, сочи анкета на „Левада център”, съобщи Би Би Си, цитирана от БГНЕС. Филмът "Дворец за Путин" е гледан от 26% от руснаците, според социологическо проучване на „Левада център”.

Други 10% са запознати със съдържанието му и 32% са чували нещо за него, но не знаят подробностите. Почти една трета от анкетираните (31%) казват, че не са чували нищо за филма. В същото време филмът практически не е повлиял на отношението на руснаците към Путин, отбелязват социолозите. 77% от анкетираните, които са гледали филма или са чували нещо за него, не са променили отношението си към президента, други 3% са го подобрили. Само при 17% от анкетираните, запознати със съдържанието на филма, отношението към президента се е влошено. Една трета (33%) от гези, които са гледали филма или са чували за него, са сигурни, че изложеното във филма не е вярно, 17% са убедени в истинността на филма, 38% вярват, че информацията във филма е подобна на истината, но се затрудняват да оценят достоверността на обвиненията.

В същото време сред респондентите на възраст 18-24 години повече от половината (59%) от тези, които вярват, че изложеното във филма е подобно на истината, 23% са сигурни в истинността на показаното. Но сред възрастните респонденти ситуацията е различна - 49% от тези над 55 години, които са гледали филма или са чували за него, смятат изложените в него факти за неверни.

Сред възрастните респонденти само 23% от анкетираните са гледали филма, докато сред младежите на възраст 18-24 г. - 37%. От респондентите, за които основният източник на новини е телевизията, само 19% от участниците в проучването са гледали филма. Сред тези, за които основният източник на информация са социалните мрежи - 36%, за следящите онлайн публикациите - 39%, за телеграмните канали - 61%. Проучването е проведено от 29 януари до 2 февруари 2021 година. В него са участвали 1616 души на 18 и повече години в 137 населени места, 50 съставни образувания на Руската федерация.
Сподели:

Коментари (0)

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Унгария изнудва ЕС! Ще блокира заема за Украйна, ако не потече руски петрол

Виктор Орбан отдавна твърди, че руските изкопаеми горива са незаменими за икономиката на страната и че преминаването към енергия от други източници би довело до незабавен икономически срив

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

Тръмп не се спира: Ще повиша митата от 10% на 15% за всички държави

„Да направим Америка отново велика“, още „по-величествен от всякога“, завършва той

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

Борис Джонсън: Западът трябва незабавно да изпрати сухопътни войски в Украйна

„Ако планираме да разположим войски на място след войната, след като Путин се съгласи на примирие, защо да не го направим сега? ", пита той