14 Юни, 2026

18-годишна се разби със самолета си на голф игрище

Лейк Литъл

Мечтата на Лейк Литъл била да стане професионален пилот

18-годишна тийнейджърка загина през уикенда, след като едномоторното самолетче, което е управлявала, се е разбило насред голф игрище в американския щат Мисисипи.

Лейк Литъл, чиято мечта е била да стане професионален пилот, се е упражнявала по излитане и кацане, когато в един момент изгубила контрол над летателната машина и тя е паднала.

По информация на американските медии Литъл е възнамерявала да вземе участие в един от местните конкурси за красота в Мисисипи, където победителката получава възможността в продължение на година да популяризира сред туристите най-забележителните места в щата.

Близките ѝ споделят, че момичето имало планове да учи логопедия и по-късно да отвори собствен център, където да помага на хора с нарушено говорене, а по-късно да осъществи и мечтата си в сферата на авиацията.

Властите са започнали разследване на трагичния инцидент. Засега е ясно, че момичето е имало разрешително за управление на такъв тип едномоторни самолети.
Сподели:
Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Група млади мъже е произвеждала взривни устройства в мазето на постройката, съобщиха пожарната и очевидци

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент

Коментари (0)