2,3 милиарда паунда, които бяха платени в сделката за "Челси" с Роман Абрамович отиват в Украйна
Обединеното кралство обеща да достави рекорден брой военна помощ на Киев в следващите месеци.
Министърът на външните работи на Великобритания - Дейвид Лами, разкри, че приходите от сделката за Челси ще бъдат размразени съвсем скоро. Става въпрос за 2,3 милиарда паунда, които бяха платени около сделката с Роман Абрамович през февруари 2022 г. От Financial Times припомнят, че руският олигарх беше принуден да продаде клуба заради войната в Украйна.
Сега парите ще отидат именно в държавата от Източна Европа, която още воюва с Русия, макар и да се правят опити за преговори. Европейските съюзници на Украйна бързат да увеличат подкрепата си към Украйна след отказа на Доналд Тръмп да продължава с военната помощ. Обединеното кралство обеща да достави рекорден брой военна помощ на Киев в следващите месеци.
Досега приблизително трите милиарда аунда бяха “замразени” в специален тръст във Великобритания, докато служителите решат как да използват средствата. |БГНЕС
Още от Свят
Рубио посочи ключовото условие за успешни мирни преговори между Украйна и Русия
Той подчерта, че основната пречка пред евентуално споразумение са твърдите „червени линии“ и на двете страни.
Зеленски потвърди: Потопен е руският контейнеровоз „Янина“ и са ударени три петролни рафинерии в Башкортостан
По думите му Украйна продължава да оказва натиск върху Русия, а планът за нанасяне на удари на далечни разстояния се изпълнява поетапно.
Лора Лумър: Ако Украйна падне, Русия ще нападне НАТО, а Китай ще атакува Тайван
По думите ѝ американците трябва да „мислят по-мащабно“, защото последиците от евентуално поражение на Украйна няма да се ограничат само до нея.