200 кметове от Каталуния ще защитават Пучдемон, а Каталунската асоциация на предприемачите ще брани целостта на Испания
Днес в Брюксел пристигнаха 200 кметове на общини от региона. Желанието им е да дадат информация "от първа ръка" и да помолят Европа да им съдейства по казуса с независимостта.
Посещението е най-вече израз на подкрепа за отстранения от премиерския пост на Каталуния - Карлес Пучдемон. Делегацията настоява и за освобождаването на останалите задържани каталунски политици.
Белгия остави на свобода Карлес Пучдемон, с условието да не напуска страната, като по този начин му осигури възможността да води кампания за предстоящите на 21 декември предсрочни избори.
В Брюксел обаче пристигнаха и представители от Каталунската асоциация на предприемачите, които са против независимостта на областта.
Още от Свят
Проблеми в корабоплаването и електроснабдяването заради ниските нива на Дунав
В редица критични участъци плавателният път е с намалени дълбочини и ширини, което налага ограничения за корабоплаването и изисква плавателните съдове да се съобразяват с допустимото газене
Сигурността в Германия е под сериозна заплаха, след намерения дрон на летището в Лайпциг
Според Александър Добринт, министър на вътрешните работи на Германия, не е изключено да става дума за сценарий за хибридна атака
Доналд Тръмп притиснал шефа на Пентагона с директен въпрос: Къде са ракетите?
Сблъсъкът е станал минали петък, след като американският президент е смятал, че въпросът с боеприпасите вече е решен