16 Юли, 2026

2000 лекари в Москва заразени с коронавирус

2000 лекари в Москва заразени с коронавирус

16 от тях са починали

Близо две хиляди лекари в Московска област са се заразили с коронавирус, като 16 от тях са починали, каза началникът на здравеопазването в региона Светлана Стригункова, цитирана от РИА новости.

По думите й общо 22,5 хиляди лекари работят с пациенти с коронавирус в Московска област - това са лекари, фелдшер и младши медицински персонал.
„9% от лекарите се разболяха“, каза Стригункова.

Около 280 студенти от медицински колежи, завършили необходимото обучение, работят като доброволци в спешните отделения в руската столица. На помощ се притекоха и военните лекари.

В региона на Москва до момента са хоспитализирани 9500 души, а 18 500 пациенти с COVID-19 се лекуват у дома, като 36% от тях имат симптоми.
Сподели:
Европейският съд отвори вратата за завръщането на Пучдемон в Испания

Европейският съд отвори вратата за завръщането на Пучдемон в Испания

Пучдемон избяга в Белгия през октомври 2017 след неуспешния референдум за независимост на Каталуния. Оттогава той живее в град Ватерло и не може да се завърне в Испания заради обвинение в злоупотреба с обществени средства, използвани за организирането на всенародното допитване.

Андрий Сибига намеква за преговори между Зеленски и Путин

Андрий Сибига намеква за преговори между Зеленски и Путин

По думите на украинският външен министър е възможно срещата да се проведе в Турция

Украинските сили удариха 6 руски танкера, 2 влекача в Черно и Азовско море, и нефтобаза

Украинските сили удариха 6 руски танкера, 2 влекача в Черно и Азовско море, и нефтобаза

"Танкерите се използват за транспортиране на руски петрол и петролни продукти в нарушение на международните санкции, както и за доставка на гориво за нуждите на руските въоръжени сили“, заяви Генералният щаб

Коментари (0)