Днес пък националисти атакуваха джамията в Гранада в Испания с антиислямски лозунги
Властите в Испания обявиха името човека, извършил атентата в Барселона. Това на 22-годишния мароканец Юнес Абуякуб, правлявал вана при терористичното нападение в испанския град, предаде "Ройтерс".
На 17 август ван се вряза в хора на пешеходна улица, уби 13 и рани повече от 100 души. Първоначалната версия бе, че зад волана е бил 17-годишният Муса Укабир, но по-късно тя бе опровергана. Сега испанската полиция издирва Абуякуб - единственият от 12-те членове на терористичната клетка, който все още не може да бъде открит.
Попитан дали Абуякуб е шофьорът, Йоахим Форн, който ръководи полицията в Каталония отговори: "Това е една от версиите в разследването. Тя е основната. Всичко сочи това. Днес ще представим доказателствата и ще обясним защо направихме това заключение".
Останалите от групата терористи са мъртви или в ареста.
Атаките в Испания продължиха и днес. Крайни националисти атакуваха джамията в Гранада в Испания с антиислямски лозунги и обвинения, че финансират тероризма.
Още от Свят
Тръмп коментира откритото писмо на Зеленски до Путин: Аз ги доведох до тази позиция
„Нека се разберат“, заяви той, като отново повтори тезата си, че ако е бил президент на САЩ, войната между Русия и Украйна никога нямало да започне
Лидерите на ЕС предлагат по-бърз път към Съюза за Западните Балкани
Макар Брюксел отдавна да поддържа идеята всички балкански държави да напредват заедно, Черна гора и Албания все по-ясно се открояват като най-напреднали кандидати
Зеленски оцени репликата на Путин за откритото му писмо: Слаб отговор
Руският диктатор е разочаровал много хора по света, констатира украинският президент