Агенцията за авиационна безопасност на Европейския съюз (EASA) планира да разреши на самолета Boeing 737 MAX да лети отново следващата седмица, 22 месеца след като самолетът беше приземен поради опасения за безопасност след две фатални катастрофи, предаде АФП.
"Смятаме, че това ще бъде огласено следващата седмица. За нас MAX ще може да лети отново от следващата седмица", заяви директорът на EASA Патрик Кей във видеоконференция.
Фактор
"Смятаме, че това ще бъде огласено следващата седмица. За нас MAX ще може да лети отново от следващата седмица", заяви директорът на EASA Патрик Кей във видеоконференция.
Още от Свят
Танкер от руския сенчест флот причини мащабен петролен разлив край Оман - има риск от екологична катастрофа
Корабът е превозвал около един милион барела суров петрол
Тръмп: Иранската страна е тази, която трябва да плати компенсации - на Съединените щати
По думите му Иран стои зад терористичния акт срещу бойния кораб "Коул" през 2000 година - тогава загинаха американски военни
Колумбия обяви извънредно положение след земетресението, жертвите са най-малко 69
Трусът с магнитуд 7,4 разруши десетки сгради и блокира много хора под развалините