5 Февруари, 2026

274 са новите случаи на COVID-19, 816 са излекуваните

274 са новите случаи на COVID-19, 816 са излекуваните

През последните 24 часа не е направена нито една ваксинация

274 са новите случаи на COVID-19 за изминалото денонощие. Това показват данните на Единния информационен портал. Направени са 2447 теста за последните 24 часа -  1831 са PCR, като 160 от тях са положителни. Направени са и 616 бързи антигенни теста, от които 114 са с положителен резултат. Kъм днешна дата направените тестове са общо 1 157 730 теста.
Най-много са заразените в София (76), Варна (44) и Бургас (35).

Починалите през изтеклото денонощие са 28 души и така общият брой на  загубилите битката с опасната зараза вече е  7604.

От началото на пандемията в страната ни са регистрирани общо 202 540 случая на коронавирус, от които понастоящем активни са 74 593. Излекуваните досега са 120 343, включително 816 за последното денонощие. Броят на хоспитализираните в момента е  4747, от които 462 са в интензивно отделение.

Броят на ваксинираните остава 4739, тъй като през последните 24 часа не е направена нито една ваксинация.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения