23 Декември, 2025

28 000 пъти превишена скорост само за месец на бул. "България" в София

28 000 пъти превишена скорост само за месец на бул. "България" в София

Ежедневно ставаме свидетели на тежки катастрофи по всички пътища в страната, както в извън населените места, така и в тях. Тежък пътен инцидент в час пик стана вчера на столичния бул. "България". Автомобил прелетя през кръстовище на булеварда в близост до пазара "Иван Вазов". Добрата новина е, че пострадали няма. В този участък често шофьорите не спазват ограниченията и се стига до подобни пътни инцидентни.

"Този тип произшествия сякаш наистина се случват по-често напоследък. Спомняте си съвсем наскоро, на бул. "Тодор Александров" отново автомобил беше прелетял известно разстояние след удар в бордюр. За щастие няма жертви при тези безумния", коментира Илия Тодоров от Българска асоциация на пострадалите при катастрофи.

За да се намалят произшествията в големите градове, трябва да има повече контрол с камери за скорост, смятат от Асоциацията.

"Камери, които не се нуждаят от оператори - полицаи, които да пропуснат смяната си и да могат да правят нещо по-смислено от това да държат камери. Трябват ни автоматични, стационарни камери и те трябва да са много", каза още Илия Тодоров.

Той добави, че отговорността на шофьорите не трябва да се подценява и трябва да се възпитава още в детската градина.

От Столичната община посочиха за БНТ, че за месец септември са засечени над 28 000 нарушители на въведеното ограничение на скоростта от 70 км/ч на бул. "България". Рекордът е 193 км/ч.

СДВР коментираха темата за БНТ, че от началото на годината до 30 септември на същия булевард са регистрирани 107 пътни произшествия, като 97 от тях са с материални щети.
Сподели:

Коментари (0)

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".