3 GSM-а в пъпеш, 8 – в печка и 1 – в тубичка с лекарство - колко изобретателни са хората за решетките
Това са най-фрапиращите случаи през последния месец и половина, които служителите на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ успяха да разкрият и предотвратят при проверки, разпоредени от министъра на правосъдието
Георги Георгиев, правосъден министър*
Три мобилни телефона в пъпеш, 8 – в печка и един – в тубичка с лекарство – изобретателността в опитите да се внесат забранени предмети в затворите и затворническите общежития не познава граници. Това са най-фрапиращите случаи през последния месец и половина, които служителите на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ успяха да разкрият и предотвратят.
По мое разпореждане се извършват извънпланови проверки във всички места за лишаване от свобода.
Разкрити при опит да бъдат внесени са общо 25 мобилни телефона и 11 случая с наркотични вещества. Служителите разкриват дрехи, напоени с наркотични вещества, които при свиждания се доставят за лишени от свобода.
От началото на юли до момента в специално пригодени тайници или у лишени от свобода са намери и иззети 46 броя мобилни телефони и 29 случая с наркотични вещества.
Контролът, както на входовете, така и при проверки в местата за лишаване от свобода ще продължи да е засилен. При всички случаи на откриване на забранени предмети и вещества се извършват допълнителни разследвания и се налагат наказания.
Затворите са място за изтърпяване на наказания и своеволия няма да бъдат толерирани!
*Текстът е публикуван на страницата във фейсбук на министъра на правосъдието.
Още от Закон и ред
Евтим Костадинов: Наследниците на ДС не искат да затворим една страница от историята, която не е прочетена
Абсурдно е да говорим, че темата за досиетата трябва да остане в миналото – не всичко е открито, не всичко е осветено, казва бившият председател на Комисия по досиетата
Касиерка на партия е обвинена за измами с кредити за близо милион евро
„Тя е измамила голям брой български граждани под предлог да теглят кредити от различни банкови институции, с които да кандидатстват по програма за европейско финансиране. Убеждавала ги е, че колкото по-голям е кредитът, толкова по-голяма ще бъде печалбата им“, заяви главен комисар Николай Пелтеков.
Мартин Димитров: Два месеца Комисията по досиетата мълчи - кои в новата власт са свързани с ДС
До сега проверките са правени в рамките на месец, трябва да си свършат работата, независимо че „Прогресивна България“ иска да ги закрие, казва депутатът