24 Декември, 2025

3 ревизии за 3 години на "Нексо"

3 ревизии за 3 години на "Нексо"

Три ревизии са били извършени на дружеството „Нексо“ в периода от 2020 до 2022 г., предаде БГНЕС. „За периода 2020 г. – 2022 г. на дружеството са извършени 3 (три) ревизии за установяване на задължения по Закона за данък върху добавената стойност, при които са установени допълнителни задължения в особено големи размери по смисъла на Наказателния кодекс“, заявява служебният министър на финансите Росица Велкова-Желева. Всички проверки са влезли в сила, като само една от тях е била обжалвана и след повторно направена ревизия е приета.

Дружеството „Нексо“ не е сред големите данъкоплатци в страната. То е с регистрация НАП София, офис „Център“.

За дружеството има подадени годишни данъчни декларации по чл. 92 от Закона за корпоративното подоходно облагане за 2018 г., 2019 г. , 2020 г. и г. с декларирана счетоводна печалба, става ясно от отговора на Росица Велкова на депутатски въпрос.

Към месец ноември 2022 г. осигурените лица в „Нексо“ са били 596. 
Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България