"Няма отстояние от моста на метрото, няма коректна транспортна оценка - тя е връщана няколко пъти преди това, задръстванията там са огромни, няма отстояние от другите сгради, няма място за паркиране", коментира организаторът на протеста Никола Делчев
Протест на жители от ж.к. "Дианабад", кварталите "Изток" и "Изгрев" се провежда тази вечер от 18.00 ч.
Хората са против изграждането на 75-метрова сграда в района на КАТ. Столичният кмет Васил Терзиев е издал заповед за промяна на Подробния устройствен план (ПУП), за да се позволи строителството.
"Няма отстояние от моста на метрото, няма коректна транспортна оценка - тя е връщана няколко пъти преди това, задръстванията там са огромни, няма отстояние от другите сгради, няма място за паркиране. Това са между 23 и 25 етажа!", коментира пред Радио София организаторът на протеста Никола Делчев.
Той запитва: Има ли капацитет детските градини и училищата в района да поемат още хора? Когато държавата не може да се намеси, да се вкарат регулациите, които по принцип са по изисквания, се намесваме ние, гражданите, допълни Делчав. По думите му, недоволството е голямо.
Още от България
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими
Асен Василев: Бюджетът за 2026 г. е самоубийствен
"..Изкуствено са си измислили това с "дупката" в бюджета, за да могат да оправдаят 3,5 млрд. евро на един обръч от фирми в строителството и енергетиката", смята бившият финансов министър