17 Февруари, 2025

30 минути личен разговор на Борисов с американския посланик Кенет Мартен

30 минути личен разговор на Борисов с американския посланик Кенет Мартен

Мартен, Борисов и Добрев, Снимка: БГНЕС

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е провел почти 30 минутен личен разговор с посланика на САЩ  Н. Пр. Кенет Мартен. Повод за импровизираната среща стана провелият се снощи в резиденция „Лозенец“ прием на Посолството на Франция у нас по случай Деня на Бастилията.

Непосредствено след словото на посланика на Франция у нас Н. Пр. Жоел Мейер Борисов и Мартен проведоха дълъг разговор в присъствието на депутата от ГЕРБ Делян Добрев, научи репортер на Faktor.bg. Основните теми на срещата са били НАТО,  войната в Украйна, пресичане на руското влияние у нас, енергетика. Борисов е бил единственият гост на приема, на който Мартен е отделил специално внимание. Съвсем близо до тях разговор е провели и военният министър Тагарев с важен дипломат от посолството на САЩ.
Събитието бе посетено от много чужди дипломати, военни аташета и политици.

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"