26 Декември, 2025

321 лева е линията на бедност за 2018 година

321 лева е линията на бедност за 2018 година

Сумата е със 7 лева по-висока в сравнение с линията на бедност през настоящата година

321 лева е линията на бедност за 2018 година. Това е решението на министрите от кабинета "Борисов-3" по време на днешното заседание, съобщиха от Министерския съвет.

Сумата е със 7 лева по-висока в сравнение с линията на бедност през настоящата година. Тя се определя чрез методика, утвърдена от Министерския съвет. Показателят се изчисляват на базата на данни от изследването: "Наблюдение на домакинските бюджети в Република България", което се провежда ежегодно от Националния статистически институт.

Линията на бедност се използва като параметър при формирането на социалната политика в областта на доходите и жизненото равнище.

Сподели:

Коментари (0)

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено