26 Февруари, 2026

51 деца ранени при химическа атака в детска градина в Китай

51 деца ранени при химическа атака в детска градина в Китай

За атаката има заподозрян - 23-годишен мъж с фамилия Кун, за който се смята, че страда от психическо разтройство

Над 50 души, повечето деца, пострадаха, след като мъж нахлу в детска градина и в Югозападен Китай и ги напръска с корозивна течност, предаде АФП, позовавайки се на местните власти.

Заподозреният - 23-годишен мъж с фамилия Кун, влязъл в детското учебно заведение, като изкачил стената му, преди да започне да пръска жертвите с натриев хидроксид в град Кайюан, провинция Юнан.

Инцидентът станал в понеделник следобед, съобщиха властите.

Трима учители и 51 деца са приети в болница за лечение.

Полицията е задържала Кун по-малко от час след атаката. Смята се, че той страдал от умствено разстройство заради развод на родителите му, когато бил дете.

Насилието срещу ученици не е необичайно в Китай, който е свидетел на на смъртоносни инциденти през последните години, обикновено с използване на ножове.

През април 2018 г. 28-годишен мъж уби двете ученици, които се връщали вкъщи, в една от най-смъртоносните атаки през последните години.

Нападателят, който бил тормозен в същото училище в провинция Шанси, когато бил дете, бе екзекутиран през септември миналата година. 
Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"