Предишният вот беше касиран от ВАС през юли след като бяха подадени редица жалби заради броенето на преференциите и сгрешени протоколи.
Пазарджик избира днес нов Общински съвет, след като Върховния административен съд касира избора на стария, избран на последните редовни местни избори през 2023 г., предаде кореспондентът на БГНЕС от региона.
Общо 597 кандидати се борят за 41 мандата. 23 партии и 4 коалиции са се регистрирали за вота.
Избирателната активност е 8% към обяд, тя е значително по-ниска от регистрираната преди две години. Тогава до урните са отишли 12.5%.
Над 200 полицаи следят да няма нарушения по време на изборния ден.
От ПП обявиха по-рано, че ще изпратят над 100 наблюдатели, включително знакови лица на партията като Асен Василев, Николай Денков и Бойко Рашков.
Предишният вот беше касиран от ВАС през юли след като бяха подадени редица жалби заради броенето на преференциите и сгрешени протоколи. І БГНЕС
Още от България
Слънчево и юлски горещо, следобедни дъждове ще разхлаждат планинските места
Максималните температури - между 32° и 37°, в София - около 32°. В планините преди обед ще е слънчево. По Черноморието - предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но без валежи.
Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия
Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг
Сачева: И Демерджиев иска да е инфлуенсър, открих 11 противоречия в думите му за Атанасова
„През последните 5 години служебни кабинети, доминирани от президента, на практика са управлявали най-много, така че темата с наследството малко се изтърка", смята тя