25 Май, 2026

6660 секции са излъчвали на живо броенето на бюлетините от балотажа

6660 секции са излъчвали на живо броенето на бюлетините от балотажа
Снимка: архив

За секциите с установени проблеми, „Информационно обслужване“ АД е предоставяло нови устройства

Общо 6 660 секции от общо 6899 изборни секции, които попадат в изискванията за осигуряване на видеоизлъчване, са предавали на живо броенето на бюлетините в нощта на втория тур на местните избори. За всяка секция е използвано устройството от първия тур, а за секциите с установени от Секционните избирателни комисии проблеми, „Информационно обслужване“ АД е предоставяло нови устройства.

Така излъчването на живо е било осъществено в над 95% от изборните секции. Подобен висок резултат бе постигнат и на първия тур на изборите, когато в реално време излъчваха 11 103 от общо 11 654 секции (над 95%).

Времетраенето на излъчване възлиза на 208 дни.

Почти 90 000 са посещенията за периода 05.11.2023 г. – 06.11.2023 г., а средното време за преглед е около 11 минути. За сравнение – по време на първия тур средностатистическото време за преглед бе 13 минути.

След пристигане на всички технически устройства за видеозаснемане в Централната избирателна комисия (ЦИК) записите ще бъдат свалени и публикувани на портала evideo.bg, съгласно изискванията на Изборния кодекс.

Колцентърът към Министерството на електронното управление е обработил 36 обаждания в периода от 20:00 часа на 05.11.2023 г. до 08:00 часа на 06.11.2023 г.

Сподели:
Скандал около ветропарка в „Крумовица“: БДЗП откри сериозни пропуски в екологичната оценка

Скандал около ветропарка в „Крумовица“: БДЗП откри сериозни пропуски в екологичната оценка

Българското дружество за защита на птиците алармира за сериозни пропуски в екологичната оценка на ветропарка в защитена зона „Крумовица“. Според експерти са пропуснати активни гнезда на скални орли в непосредствена близост до планираните турбини, а проектът предизвиква нарастващо обществено напрежение.

Кметът на Тетевен свика извънредна среща на Щаба за защита при бедствия

Кметът на Тетевен свика извънредна среща на Щаба за защита при бедствия

Към момента няма бедстващи хора и застрашени домове, като на няколко места има заляти дворове

БОЕЦ: В Кърджали ремонтирали за близо 900 хил. лв. 156 кв.м. на Агенцията по вписванията

БОЕЦ: В Кърджали ремонтирали за близо 900 хил. лв. 156 кв.м. на Агенцията по вписванията

Ремонтът на кв. м. излиза  5700 лв. – по-скъпо от ново строителство, казват от сдружението

Коментари (0)