По-късно казали, че детето не е паднало от прозореца, а е бутнато по стълбите от друго дете
6-годишно дете падна от прозорец на втория етаж на детска градина в село Мирово, сигнализират родители пред Нова тв.
"След падането директорката го качва в стаята, но на детето му става зле. Без да уведоми родителите, директорката го води на педиатър", разказва жена.
"Детето още има болки, водихме го на лекар в Първомай, сега трябва да мине през рентген, да му правят изследвания", разказа майката.
"Инцидентът е станал в понеделник, а аз едва в четвъртък разбрах. При това казаха, че детето не е паднало от прозореца на тоалетната, а бутнато по стълбите от друго дете", каза кметът на селото.
Според него дали директорката ще подаде оставка, е нейно лично решение, но хората са недоволни. Освен това при норматив от 20 деца групата посещават само 11.
Родители се заканват, че няма да пускат децата в градината, ако остане същата директорка.
Самата директорка отказа да застане пред камера, съобщиха от Нова тв.
От община Братя Даскалови обещали да направят проверка.
Фактор
"След падането директорката го качва в стаята, но на детето му става зле. Без да уведоми родителите, директорката го води на педиатър", разказва жена.
"Детето още има болки, водихме го на лекар в Първомай, сега трябва да мине през рентген, да му правят изследвания", разказа майката.
"Инцидентът е станал в понеделник, а аз едва в четвъртък разбрах. При това казаха, че детето не е паднало от прозореца на тоалетната, а бутнато по стълбите от друго дете", каза кметът на селото.
Според него дали директорката ще подаде оставка, е нейно лично решение, но хората са недоволни. Освен това при норматив от 20 деца групата посещават само 11.
Родители се заканват, че няма да пускат децата в градината, ако остане същата директорка.
Самата директорка отказа да застане пред камера, съобщиха от Нова тв.
От община Братя Даскалови обещали да направят проверка.
Още от Улицата
Арести във варненското кметство "Поморски", издавало разрешително за строеж в "Баба Алино"
Задържани са 7 души заради съмнения, че са издавали фалшиви удостоверения за търпимост
Добра новина: Няколко големи банки у нас удължават срока за безплатен обмен на лев с евро
Те заявиха, че няма да спазят закона, според който след 30 юни 2026 г. обмяната на българските левове с европейската валута ще става само при определени от банките такси.
Гръцки националисти оскверниха паметта за Гоце Делчев в с.Баница
Членове на организацията „Свещен батальон“ са премахнали мраморна плоча на македонския войвода, която според гръцките власти е била незаконно поставена