17 Април, 2026

7-ми ден от войната в Близкия изток: Израел удря Техеран и Бейрут

7-ми ден от войната в Близкия изток: Израел удря Техеран и Бейрут

Снимка: EPA/BGNES

САЩ ще увеличат значително огневата мощ срещу Иран, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет. По думите на високопоставен израелски военен, войната навлиза в своята следваща фаза.

Седми ден на войната в Близкия изток. Израелската армия продължа с ударите в Техеран и Бейрут, а на този фон Доналд Тръмп заяви, че са взети всички мерки, за да се спре скока в цената на горивата

САЩ ще увеличат значително огневата мощ срещу Иран, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет. Според високопоставен израелски военен, войната навлиза в своята следваща фаза, предаде Българската национална телевизия.

Израел продължава да атакува както Техеран, така и столицата на Ливан - Бейрут. По-рано Тел Авив прикани жителите на града да се евакуират. Подобен призив отправи и Хизбула към израелците в граничните райони.

През изминалите часове в ОАЕ беше обявена въздушна тревога. Бяха прихванати 6 ирански ракети и над 130 дрона. По данни на иранска фондация, броят на жертвите от началото на ударите на САЩ и Израел срещу страната е над 1200. Информацията не е потвърдена от независим източник.

Цените на петрола и газа продължават да се повишават, но според президента Доналд Тръмп са взети всички необходими мерки.

"Моята администрация обяви решителни действия за овладяване на цените на петрола, включително предлагане на застраховка срещу политически риск за танкери, които преминават през Персийския залив. Както знаете, доста опасна територия.

Предстоят допълнителни действия за намаляване на натиска върху цената на петрола и изглежда, че тя са е стабилизирала до голяма степен. Беше много ниска", заяви Тръмп.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп отново наложи забрана на руските кораби

Тръмп отново наложи забрана на руските кораби

Според наличната информация, тази забрана е въведена през април 2022 г., а настоящото решение я удължава с поне още една година

Русия посочи и Турция за "неприятелска страна" заради подкрепата й за Украйна

Русия посочи и Турция за "неприятелска страна" заради подкрепата й за Украйна

Руското министерство на отбраната със скандално обръщение: списъкът на европейските обекти, които произвеждат дронове и друго оборудване, представлява списък с потенциални цели за руските въоръжени сили...

Южнокорейски танкер премина за първи път по алтернативен на Ормузкия проток маршрут

Южнокорейски танкер премина за първи път по алтернативен на Ормузкия проток маршрут

По-рано през април Сеул обяви, че ще изпрати пет кораба под южнокорейски флаг до саудитското пристанище Янбу на Червено море, за да изгради нови транспортни маршрути