17 Февруари, 2025

76 руски обстрела срещу Херсонска област за денонощие, има жертви

76 руски обстрела срещу Херсонска област за денонощие, има жертви

Снимка: архив, Херсонска областна прокуратура

Обстрелвани са жилищни райони

През изминалото денонощие руските военни са подложили на обстрел Херсонска област в Южна Украйна общо 76 пъти, като са изстреляли над 487 снаряда. Двама души са били убити, а трима - ранени, съобщи днес ръководителят на Херсонската областна военна администрация Олександър Прокудин, цитиран от Укринформ и Дарик.

Руските нашественици са използвали минохвъргачки, артилерия, танкове, самолети, реактивни системи за залпов огън град "Град", безоткатни оръдия, бойни машини на пехотата и безпилотни летателни апарати, посочи Прокудин.

Врагът е изстрелял 33 снаряда само по град Херсон, добави той.

По думите на Прокудин, руските снаряди са били насочени срещу жилищни райони в населени места в Херсонска област.

Сподели:
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца