"Никога не трябва да се отказваме, но повече оцелели едва ли ще открият"
Около 180 часа след мощното земетресение от развалините в град Хатай беше изваден тийнейджър. 13-годишното момче е в съзнание и на кадрите се вижда как стиска ръката на един от спасителите, предаде Нова ТВ.
Откриването на оцелели във втората седмица след бедствието е истинско чудо. По-рано през деня от развалините в град Адъяман беше извадено малко момиченце. То е прекарало 178 часа под рухналата сграда. Преди него, отново в Хатай, спасиха възрастна жена.
Въпреки тези емоционални моменти, спасителите казват, че работата им е предимно мрачна и тъжна. Извадените тела са много повече от единиците оцелели. А много хора още са в неизвестност.
„Днес е осмият ден. Никога не трябва да се отказваме, но повече оцелели едва ли ще открият. Оттук нататък на оцелелите трябват домове. Трябва психологическа и финансова помощ.” - заяви Чингиз Карадаг, жител на град Адъяман.
„Поне да бяха построили здрави сгради. Трябва да се направи сериозна проверка. Човешкият живот няма никаква стойност тук. Чувстваме се напълно безсилни.” - казва Салиха Полат, жителка на град Адъяман.
Още от Свят
Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка
Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“
Президентският самолет е бил първият, кацнал на летището след промяната на името
Най-малко 28 служители загинаха от пожар в китайска фабрика
Президентът Си Дзинпин заяви, че пожарът е довел до „тежки човешки загуби“. Съществуват опасения, че все още има хора в сградата.