27 Декември, 2025

84-та вечер на протести в София, акцентът - "Докладът на ЕК"

84-та вечер на протести в София, акцентът - "Докладът на ЕК"

Снимка: БГНЕС

За 84-та вечер в София се провежда антиправителствен протест, организиран от така нареченото Отровно трио под мотото е "Нас не ни е страх". 

Обстановката в т.нар. Триъгълник на властта към 19 часа е спокойна. Движението по бул. "Цар Освободител" и бул. "Дондуков" не е спряно. 

Акцент в тазвечершната проява се очаква да бъде огласеният доклад по новия механизъм за върховенството на закона, както и фактът, че за страната ни остава мониторингът по Механизма за сътрудничество и проверка.

"Докладът на Брюксел е различен от този от миналата година, доста по-конкретен е. Дипломатическият език присъства, но той е намален. Особено силни са критиките към ВСС и политическата му зависимост, разбира се, такива не липсват и спрямо главния прокурор и прокуратурата въобще. Маркирано е, че има някаква тенденция за реформи, но като резултати няма такива и фактът, че статистиката тя въобще не е в полза нито на прокуратурата на разследващите органи, нито пък може да се видят някакви реални резултати от тази така наречена „реформа”, която толкова се прокламира тук“, коментира пред журналисти Петромир Кънчев от инициативата "Правосъдие за всеки" .

Сподели:

Коментари (0)

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“