28 Февруари, 2026

Адв. Лулчева: Иван Тодоров е набеден за "опасен за обществото"

Адв. Лулчева: Иван Тодоров е набеден за "опасен за обществото"

адв. Ина Лулчева

Не зная как се чувства Иван Тодоров, той е в ареста и там не позволяват да се чуваш с клиента, посочи още тя

Вчера шефът на "ТАД груп" беше върнат за постоянно в ареста. Според защитата му - адвокатите Лулчева и Стефанов, това решение на съда е несправедливо.

Според адвокат Стефанов става дума за фактическа грешка, имайки предвид, че съда се позова на снимка, която бе свързана от прокуратурата с разговор за хакерската атака срещу НАП, на която не е Иван Тодоров и респективно той не е участвал в подобен разговор, ако е имало такъв. Това обясни в студиото на Би Ти Ви другият защитник на Тодоров - Ина Лулчева.

Според нея всички доказателства, които са представени в съда, не касаят подбудителство, а дейността на фирмата и нямат нищо общо с хакерската атака срещу НАП. Тя обвърза донякъде решението за задържането в ареста на нейния клиент с изявлението на Ивайло Спиридонов, шеф на ГДБОП.

По думите на Лулчева Тодоров неоснователно е обявен за "опасен за обществото".

Няма такива факти, няма конкретни доказателства, които са посочени от съда, доказващи, че той е опасен. Що се отнася до специфичните умения и знания - такива може да има всеки ръководител и той е в правото си да ръководи и осъществява контрол върху дейността на служителите си, посочи адв. Лулчева.

На въпрос на водещата дали знае как се чувства сега шефът на "ТАД груп", тя бе лаконична: Не зная Тодоров как се чувства. Там не дават да се чуваш  и да говориш, това е арест.

Сподели:

Коментари (0)

ВКС търси кой е наследникът на Нотариуса, иска помощ от гражданите

ВКС търси кой е наследникът на Нотариуса, иска помощ от гражданите

В позиция, изпратена до медиите, ръководството на Върховния касационен съд посочва, че „приема изключително сериозно и с голяма тревога твърденията на г-н Иван Брегов, според които „Мартин Божанов-Нотариуса си е намерил правоприемник“

Лечева затвърди позицията си на председател на БОК с трето решение на съда

Лечева затвърди позицията си на председател на БОК с трето решение на съда

„Българска конфедерация по кикбокс и муай тай“ оспорваше решенията по избора на Весела Лечева за председател на БОК, както и тези за избор на ново Изпълнително бюро и Контролен съвет

Янкулов: Ще предприема всички възможни стъпки за прекратяване на нетърпимото положение със Сарафов

Янкулов: Ще предприема всички възможни стъпки за прекратяване на нетърпимото положение със Сарафов

„С днешното решение на пленума прокурорската колегия вече е сезирана да се произнесе и, доколкото разбрах от дискусията, колегията ще се занимае с въпроса възможно най-скоро"