15 Януари, 2026

Адв. Марковски за убийството на Виктория: ДНК профилът е категоричен

Адв. Марковски за убийството на Виктория: ДНК профилът е категоричен

Адв. Марин Марковски

Този вампир в човешки образ едва ли ще получи доживотен затвор, смята адвокатът

Убиецът на Виктория, този вампир в човешки образ, едва ли ще получи доживотен затвор. Ако неговият адвокат го посъветва да се признае за виновен и той действително се признае за такъв, отпада възможността за доживотен затвор. В този случай ще получи най-много 30 години лишаване от свобода. Трябва да изтърпи поне две трети от наказанието, за да го освободят предсрочно.

Това коментира в сутрешния блок на БНТ адвокат Марин Марковски във връзка със заловения предполагаем убиец на журналистката Виктория Маринова.

,,Има генетичен материал, ДНК профилът е категоричен. Така че задържаният според мен извършител е действителният отговорник на злодеянието. В тази връзка ще си позволя да поздравя полицията за успешните действия'', добави Марковски.

,По думите му, ДНК профилът, изведен от жертвата, е резултат от насилнически полов към нея и ако съвпада с ДНК на заподозрения, е ясно, че той е извършителят. Върху трупа са открити обективни находки. Знае се по какъв начин е изнасилена, по какъв начин е убита и кой е убиецът, категоричен е адвокат Марковски. За ДНК профилите не бива да се пестят средства. Имат в базата данни неговата ДНК и ето че извършителят вече е на подсъдимата скамейка. Така че пари в това отношение не бива да се пестят, защото не е редно'', категоричен е адвокатът.

,,Който прави престъпление, никога не смята, че ще бъде заловен, той се мисли за недосегаем. Но в крайна сметка няма идеално престъпление, защото всяко престъпление винаги оставя следи'', заключи Марин Марковски.
Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.