25 Февруари, 2026

Адвентистите от седмия ден: Родителите на децата, държани в плен, не са наши членове

Адвентистите от седмия ден: Родителите на децата, държани в плен, не са наши членове

Позицията на църквата бе изпратена до медиите

От Църквата на адвентистите от седмия ден обявиха, че родителите на държаните в плен три деца в столичния квартал "Люлин" не са и никога не са били техни членове. Позицията на църквата бе изпратена до медиите заради информация, че родителите на децата вероятно са последователи на адвентисти, а според други информации - на религиозна секта. 

"Във връзка с трагедията около трите деца държани в изолация от родителите си в столичния квартал Люлин и смъртта на дядо им Стефан Янев, който подал сигнал срещу родителите, както и свързването на името на Църквата на адвентистите от седмия ден, като организация изразяваме дълбокото си съжаление за случилото се. Нещата сполетели това семейство са голяма трагедия, която ще остави отпечатък върху трите деца, техните близки, но и върху обществото като цяло. Във връзка с твърденията, че дъщерята Мария Янева е посещавала Църквата на адвентистите от седмия ден заявяваме, че след направена проверка констатирахме, че нито тя, нито съпругът и са членове на Църквата на адвентистите от седмия ден и никога не са били. Напълно е възможно в миналото да са присъствали на богослужение в някоя от църквите ни в гр. София. Богослуженията ни са отворени към всички, които желаят да ги посетят", съобщават от църквата. 

Църквата на адвентистите от седмия ден изповядва християнските принципи в човешките взаимоотношения и категорично се разграничава от поведението на това семейство, както и че има положително отношение към образованието и стимулира децата и младежите да учат, да придобиват специалности и по този начин да бъдат полезни, както на себе си, така и на обществото, се посочва в съобщението.
Сподели:

Коментари (0)

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

„Журналистите биват убивани в рекордни количества в момент, когато достъпът до информация е по-важен от всякога. Всички ние сме изложени на риск, когато журналисти биват убивани за това, че отразяват новините“, подчерта главният изпълнителен директор на Комитета за защита на журналистите

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"