25 Декември, 2025

Адвокат Рангелов: Не очаквам нови арести, Божков няма да бъде разпитан до месец-два

Адвокат Рангелов: Не очаквам нови арести, Божков няма да бъде разпитан до месец-два

Людмил Рангелов

"Не очаквам нови арести, защото това е кръгът на обвиняемите лица. Обществеността да не очаква бързо развитие по процеса за разпитване на Васил Божков, поне месец и половина, може и повече" това каза адвокат Людмил Рангелов пред "Нова нюз". Според него могат да се повдигнат обвинения само на показанията на Божков, но винаги трябва да се взима предвид каква ще е силата на тези показания.

"Показанията на Кирил Петков не могат да имат никаква тежест по това обвинение, той няма информация, която би свършила работа на досъдебното производство", добави адвокатът. "Не съм оптимист за успех на прокуратурата по обвинението за неплащане на данъци от Васил Божков, това е обществена дъвка", смята Людмил Рангелов.

"Това е сблъсък между прокуратурата и МВР.  Но МВР не подходи изцяло законово с действията си по ареста на Борисов, Горанов и Арнаудова, а от друга страна - така постъпи и прокурурата спрямо Асен Василев", заяви още той. Според адвокат Димитър Марковски е много страшно, ако има политически елемент в борбата между прокуратурата и МВР, защото това вреди на обществото. Относно разпита на Васил Божков, адвокат Марковски заяви, че разследващите трябва да изпълнят всички процесуално-следствени действия, за да могат да бъдат събрани фактите, подредени на везната на правосъдието и накрая наблюдаващият прокурор да вземе компетентно мнение дали има данни за извършено престъпление. "Разпитът трябва да се случи, няма юридически път, по който да не се случи", подчерта той.
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина