19 Януари, 2026

Адвокатът на Тръмп получил стотици хиляди долари от фирма, свързана с руски олигарх

Адвокатът на Тръмп получил стотици хиляди долари от фирма, свързана с руски олигарх

Майкъл Коен - личният адвокат на президента на САЩ Доналд Тръмп, е получил стотици хиляди долари от американска фирма, свързана с руски олигарх, съобщиха американски медии късно снощи, цитирани от ДПА.

Първи за плащането оповести Майкъл Ейвънати - адвокатът на порно звездата Сторми Даниълс, която води дело срещу Тръмп. Той публикува в Туитър документ с подробности за предполагаемите парични трансфери.

Ейвънати твърди, че Коен е получил общо около 500 хиляди долара от "Кълъмбъс Нова" - фирма, управлявана от братовчед на Виктор Векселберг - руски олигарх, близък до Кремъл и председател на руската инвестиционна компания "Ренова".

"Кълъмбъс нова" е описана като филиал на "Ренова" в САЩ в документ, заведен от федералната комисия за ценните книжа и фондовите борси, според телевизия Си Ен Ен.
По-късно и в. "Ню Йорк таймс" съобщи, че и той е получил финансови справки, документиращи плащанията, както и за други, преведени на Коен от американски фирми преди Тръмп да стане президент.
Потребителите на АБВ Поща показват колко е голяма България
Vesti.bg


Изданието пише, че плащанията са превеждани на "Исеншъл кънсълтънтс LLC" - куха фирма, създадена от Коен, през която са били преведени и пари на актрисата Даниълс, за да си мълчи за интимната си връзка с Тръмп през 2006 г.
Сподели:

Коментари (0)

Ген. Сирски: Русия ще засили натиска, а ние ще предприемем контранастъпления

Ген. Сирски: Русия ще засили натиска, а ние ще предприемем контранастъпления

За прелом във войната са необходими определени условия: постигане на технологично превъзходство, надмощие в икономическата конкуренция, подкрепа от Запада и собствено производство на оръжия. По думите му, Украйна има всички предпоставки да го направи.

Пратеникът на Путин: Европа няма да може да предотврати придобиването на Гренландия от САЩ

Пратеникът на Путин: Европа няма да може да предотврати придобиването на Гренландия от САЩ

„Европа ще отстъпи, САЩ ще получат Гренландия и трансатлантическото единство може би ще бъде възстановено до известна степен“,

Страни от ЕС може да наложат милиардни мита на САЩ - в отговор на таксите на Тръмп заради Гренландия

Страни от ЕС може да наложат милиардни мита на САЩ - в отговор на таксите на Тръмп заради Гренландия

„Това вече е ситуация, която вече не позволява компромиси, защото не можем да предадем Гренландия. Разумните американци също знаят, че той току-що отвори кутията на Пандора.“