27 Февруари, 2026

Адвокатът на Цвета от магистрала "Тракия": Може би и шофьорът на автобуса е виновен

Адвокатът на Цвета от магистрала "Тракия": Може би и шофьорът на автобуса е виновен

Адвокатът на обвинената за автобусната катастрофа на магистрала „Тракия” Цвета Таскова - Николай Кокинов, прехвърли топката към шофьорът на преобърнатия автобус.

Смятам, че вероятно и тя по някакъв начин е закачила автобуса, но и водачът на автобуса инстинктивно е реагирал и е навил волана надясно. Така че може би в хода на разследването ще се окаже, че е налице едно независимо съпричиняване”, коментира Кокинов. „Аз лично случайно минавах покрай катастрофата същия ден няколко часа по-късно. Забелязах, че автобусът е паднал надясно с извити надясно гуми”, изтъкна той.

По думите му, ще минат минимум 12 месеца, преди делото да стигне до съдебната зала. Кокинов допълни, че Таскова е шофьор с близо 10 г. стаж, за този период е наказвана веднъж административно – за употреба на алкохол. „Родителите й споделиха, че е употребила чаша вино при семеен повод и е била заловена, за което си е изтърпяла наказанието, но това няма няма общо с настоящия казус”, подчерта адвокатът.
„Като всяко едно нормално човешко същество, като всяка една млада жена и всеки един шофьор тя не е искала това да се случи, но то се е случило и не може това да не се отрази върху съзнанието на един нормален човек, че е станал участник в инцидент, в който са загинали шестима души и са ранени над 20”, посочи Николай Кокинов пред Би Ти Ви.
„Родителите ѝ изтеглиха спестяванията си и заплатиха паричната гаранция и тя беше освободена”, обобщи защитникът.  

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита