26 Декември, 2025

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

снимка: БГНЕС

Срещу варненския кмет се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица

Адвокатите Благомир Коцев обжалват наложената му мярка за неотклонение "парична гаранция" от 200 000 лева. Предстои внесената жалба да бъде разгледана от Апелативен съд - Варна.

Защитата настоява или на варненския кмет не бъде определяна мярка за неотклонение, или тя да бъде най-леката "подписка".

Припомняме, че срещу кмета на Варна се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица. 

Първоначално делото се гледаше в София заради предполагаемото участие на народен представител от 51-вото Народно събрание, но в крайна сметка такъв не беше обвинен и след като прокуратурата внесе обвнителния акт в Софийския градски съд съдия Снежина Колева поиска от Върховния касационен съд (ВКС) да се произнесе кой е компетентният съд по делото, а от своя страна върховните съдии решиха, че това е този във Варна.

Междувременно Коцев беше преместен от ареста в Софийския затвор, а след това в този във Варна, откъдето излезе, след като Варненският окръжен съд измени мярката му за неотклонение от "задържане под стража" на парична гаранция в размер на 200 000 лева.

Сподели:

Коментари (0)

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Според обвинителния акт братята Вичентиевич, заедно с все още неизвестни лица, „след предварителна уговорка са поставили около 20 килограма експлозив в канала“. Те са активирали взривното устройство, предизвикало тежка повреда по конструкцията на канала

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция