6 Април, 2026

Пореден епизод от историята с кмета на Галиче - пак подпалиха адвокатката му

Пореден епизод от историята с кмета на Галиче - пак подпалиха адвокатката му

Цветелина Йотова твърди, че отново е станала жертва заради делото срещу Ценко Чоков

Пореден епизод от сагата около бившия кмет на Галиче - Ценко Чоков. Tози път става въпрос  за неговата адвокатка и близка приятелка на семейството - Цветелина Йотова.

Веднъж вече имаше опит жилището й да бъде запалено. Припомняме ви, че преди година вратата на дома й в Бяла Слатина е била залята със запалителна течност. 

Сега тя твърди, че пак е станала жертва на палеж в дома си във Враца, който според нея е свързан с делото срещу Ценко Чоков. 

"Аз нямам конфликти с никого. Миналата година получих заплаха от един от основните свидетели срещу Ценко Чоков", заяви Йотова пред Нова тв.  

Юристката и Ценко Чоков са близки приятели, а от 20 години тя е негов личен адвокат. Затова Йотова се съмнява, че палежът в дома й не е случаен и е извършен от негови опоненти.

Миналата година нападението според полицията е било извършено с коктейл Молотов. По случая са разпитани 10 души, петима от които са посочени лично от адвокатката.
Сподели:

Коментари (0)

Силни ветрове и спрян ток в Полша нажежиха линиите за спешни повиквания

Силни ветрове и спрян ток в Полша нажежиха линиите за спешни повиквания

Пожарникарите реагираха на повече от 400 инцидента само в източния Люблински регион, където ситуацията беше най-тежка, съобщи TVP World

Летни игри и приключения по поляните на Витоша за малчуганите на София

Летни игри и приключения по поляните на Витоша за малчуганите на София

Те ще откриват повече за растенията и животните, ще учат как да пазят природата и ще изграждат умения за работа в екип, взаимопомощ и самостоятелност. Програмата включва и важни уроци за безопасно поведение в планината.

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Засега няма наводнени къщи, ниви и пътища, съобщи областният управител на Велико Търново