18 Февруари, 2026

АФП: Девет от 22-мата затрупани китайски миньори са мъртви

АФП: Девет от 22-мата затрупани китайски миньори са мъртви

Входният тунел към златната мина се срути след експлозия и миньорите попаднаха в капан

Още девет китайски миньори, хванати в капан под земята повече от две седмици, са обявени за мъртви, съобщиха днес китайските държавни медии.

Все още не е известна съдбата на един миньор, останал в мината след експлозията.

След като в неделя бяха спасени 11 миньори, спасителните екипи продължили работа и са открили телата на 9 човека.

Припомняме, че входният тунел към златната мина Хушан в провинция Шандонг се срути след експлозия на 10 януари и 22 миньори попаднаха в капан.

За първи път преди седмица е бил установен контакт с 11 миньори, затворени на около 580 метра под повърхността на земята. Един от тях е бил тежко ранен при взрива и впоследствие е починал.

Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен