22 Май, 2026

Агенцията по заетостта предупреди за фалшива страница във Фейсбук

Агенцията по заетостта предупреди за фалшива страница във Фейсбук

Агенцията по заетостта предупреди за измамна страница във Фейсбук, която публикува подвеждаща информация, претендирайки че е от името на институцията.

Страницата е с името "Агенция по заетоста - Бюро по труда" и преди ден на нея е обявено, че за улеснение на гражданите записването в бюрата по труда става във Фейсбук, "като публикувате "Записвам се" на стената на групата".

fake_facebook.jpg

От Агенцията по заетостта изтъкват, че по никакъв начин не приемат заявления за безработица чрез Фейсбук и призовават гражданите да не предоставят свои лични данни в социалните мрежи. Регистрация в бюрата по труда се прави на място, по електронен път или по поща. 

Агенцията по заетостта има една официална страница във Фейсбук и на нея институцията публикува информация за дейността си.

За измамната страница вече е подаден сигнал към Фейсбук, както и към българските разследващи органи. Междувременно измамната страница беше свалена от социалната мрежа.

Сподели:

Коментари (0)

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

Най-голям е интересът към английския език, следвани от география и икономика, биология и здравно образование

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Тя информираше от Мюнхен света за нашите протести срещу насилствената смяна на имената на турци и мюсюлмани, за акциите на Независимото дружество за правата на човека, казва Ибрахим Короджу

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

Председателят на НС Михаела Доцова ще се срещне с председателя на Камарата на депутатите на италианския парламент Лоренцо Фонтана. За 22 май е предвидена аудиенция при папа Лъв XIV във Ватикана.