4 Март, 2026

Агенцията за държавна финансова инспекция влeзe в Бюрото по защита към главния прокурор,

Агенцията за държавна финансова инспекция влeзe в Бюрото по защита към главния прокурор,

Служители на Агенцията за държавна финансова инспекция влязоха в Бюрото по защита към главния прокурор, съобщава БНТ.

По непотвърдена информация в момента се проверяват документи за разходи по дейността на бюрото.

Припомняме, Бюрото e под ръководството на главния прокурор от 2014 г. През март тази година конституционните съдии бяха сезирани от президента Румен Радев, според когото текстовете в Закона за съдебната власт, с които структурата получи полицейски правомощия, са противоконституционни. Това се случи по-малко от година, след като служители на Бюрото по защита влязоха в президентството, за да търсят документи във връзка с разследването срещу секретаря на президента Пламен Узунов.

Този месец Висшият съдебен съвет реши, че правомощията на главния прокурор по отношение на Бюрото по защита на свидетели и магистрати и възложените му полицейски функции не противоречат на Конституцията.
Сподели:

Коментари (0)

Първата група българи, евакуирани в Дубай, ще кацне днес във Варна

Първата група българи, евакуирани в Дубай, ще кацне днес във Варна

На борда на самолета има 180 човека от района на Варна и Източна България, като по предварителна информация всички те са в добро здраве

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Днес честваме 148 години от Освобождението на България

Тази дата завинаги ще остане символ на национално достойнство, на силния български дух и на стремежа към независимост и справедливост, каза кметът на града в словото си за празника

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

Пролетната ваканция за учениците ще бъде от 4 до 13 април