17 Юни, 2026

Доган събира част от актива на ДПС в "Росенец"

Доган събира част от актива на ДПС в "Росенец"
Ахмед Доган

По първоначална информация на срещата не е поканен Пеевски

Почетният председател на ДПС Ахмед Доган събира част от актива на ДПС в лятната си резиденция в парк „Росенец“, съобщи bTV.

Сред поканените са депутати от партията и членове, които са изразили знакова подкрепа за него.

По първоначална информация на срещата не е поканен председателят на партията Делян Пеевски, но е поканен другият председател – Джевдет Чакъров.

До напрежение в партията се стигна заради гласуването на кабинета, предложен от ГЕРБ-СДС.

Припомняме, в деня на гласуването на правителството Рамадан Аталай обяви, че Ахмед Доган е поискал движението да не го подкрепя. Същия ден той беше изключен от парламентарната група на ДПС.

Делян Пеевски каза, че такова желание от страна на Ахмед Доган е имало, но той ще изпълни волята на хората. По думите му между него и Доган няма разрив в личен план.

В крайна сметка 14 от 30-те депутати на ДПС гласуваха „против“ кабинета с премиер Росен Желяков. Сред тях е и Джевдет Чакъров. 

Междувременно станаха известни редица случаи, в които местни структури пишат писма до Доган с въпроса – какво се случва с ДПС, както и такива, които отказват да се съобразят с изключването си и да предадат печатите на местните структури.

С пост в страницата си във Фейсбук днес подкрепа за Ахмед Доган дойде и от младежката организация на ДПС:

„Призоваваме за разум, сплотеност и единство! Подкрепяме единството и заедността на партията и заставаме категорично зад почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган!“, гласи част от позицията на организацията.

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)