Двамата призоваха за изграждането на Коридор 8
Лидерът на Демократическия съюз за интеграция /ДСИ/ Али Ахмети разговаря днес с българския посланик в РС Македония Ангел Ангелов.
По време на срещата Ахмети заявил, че твърденията на премиера Християн Мицкоски за опитите за дестабилизация на страната са напълно неверни. Според Ахмети "това са част от правителствените сценарии с цел обществото да бъде дефокусирано от липсата на резултати от управлението и всекидневните скандали в правителството".
По време на срещата двамата са разменили мнения относно изграждането на Коридор №8, жп-линията, промените в Конституцията на РСМ, както и значението на Охридското споразумение от 2001 г, Договора за добросъседство с България и Преспанското споразумение.
Лидерът на ДСИ е припомнил обещанието на албанската коалиция ВЛЕН/ВРЕДИ, която е част от кабинета на Мицкоски, че "промените в Конституцията трябва да бъдат извършени през първите шест месеца от встъпването в длъжност на новото правителство".
Ахмети и Ангелов призоваха управляващите в Скопие без никакво отлгане да продължат с изпълнението за магистрално и жп-свързване между РСМ и България. /БГНЕС
Още от Свят
Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти
„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела
Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение