13 Май, 2026

Airbnb пусна и функцията „Резервирай сега, плати по-късно“ в световен мащаб

Airbnb пусна и функцията „Резервирай сега, плати по-късно“ в световен мащаб

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Испания, Италия и Португалия местните жители обвиняват платформата за редица проблеми, тъй като според тях популярността на краткосрочните наеми за туристи ги лишава от възможността да наемат жилище в удобни райони на достъпни цени

Популярният сервиз за краткосрочно отдаване под наем на жилища за туристи Airbnb продължава да разширява списъка си с услуги. След организирането на наем на частни готвачи и масажисти, компанията планира да тества и нова услуга за посрещане на пътници на летището след пристигането им.

Чрез частни автомобилни трансфери компанията ще организира посрещания на летища в отделни региони на света – Латинска Америка, Европа, Близкия изток, Африка и Азиатско-тихоокеанския регион, съобщава Daily Mail.

В момента много частни домакини предлагат трансфер от летището до местата за настаняване на туристите, но сега Airbnb иска да изведе тази услуга на ново ниво.

„Редовно тестваме нови продуктови обновления, категории и инициативи, за да осигурим най-доброто качество на обслужване за нашата общност. В рамките на това стартираме пилотен проект за организиране на трансфер с частен автомобил в отделни градове“, отбеляза представител на компанията.

По-рано през миналата седмица главният изпълнителен директор на Airbnb Брайън Чески анонсира и други нови продукти.

„Също така започваме да тестваме нови услуги, като доставка на хранителни продукти и трансфер от летището, за да направим всяко пътуване по-добро още от самото начало. А за да обхванем още повече пътувания, добавяме към платформата бутикови хотели и независими хотели, така че независимо какъв тип настаняване търси гостът, винаги да може да го намери в Airbnb“, заяви той.

Подробностите около старта и избраните градове засега не са обявени.

По-рано този месец Airbnb пусна и функцията „Резервирай сега, плати по-късно“ в световен мащаб.

Както беше съобщено по-рано, Airbnb преживява трудни времена в популярни туристически държави. Например в Испания, Италия и Португалия местните жители обвиняват платформата за редица проблеми, тъй като според тях популярността на краткосрочните наеми за туристи ги лишава от възможността да наемат жилище в удобни райони на достъпни цени.

В резултат на това местните власти прибягват до различни ограничителни мерки. Така например в Испания миналата година услугата беше глобена с 64 милиона евро и беше задължена да премахне над сто хиляди обяви.

Междувременно в Италия започна забрана на кутиите за самостоятелно настаняване в жилища, отдавани чрез Airbnb.

Сподели:

Коментари (0)

Кошмар в Атлантика: Огнището на норовирус се разраства, повече от 100 вече са заразените

Кошмар в Атлантика: Огнището на норовирус се разраства, повече от 100 вече са заразените

На борда на круизния кораб има общо 3116 пътници и 1131 членове на екипажа, според CDC, който трябва да пристигне в Порт Канаверал, Флорида, на 11 май

Летният сезон под заплаха: Отлив на туристи по морето заради скъпите самолетни билети

Летният сезон под заплаха: Отлив на туристи по морето заради скъпите самолетни билети

Хотели в Слънчев бряг отвориха с пълна заетост, но с растящи разходи заради наетите чуждестранни служители, поради недостиг на български персонал

С недостиг на кадри започва летният сезон по Черноморието

С недостиг на кадри започва летният сезон по Черноморието

Проблемът с работната ръка не е нов и не засяга единствено туристическия бранш