24 Декември, 2025

Акад. Денков: Очаквах по-категорична подкрепа от БСП и "Български възход"

Акад. Денков: Очаквах по-категорична подкрепа от БСП и "Български възход"

Николай Денков

Направени бяха всички компромиси, които можеше

"Трябва да завършим процеса, както го обявихме в начало. Ще внесем декларацията за гласуване в пленарна зала. Надявам се то да бъде в четвъртък, най-късно в петък. В зависимост от резултата ще продължим нататък с предлагане на кабинет, или ще върнем мандата". Това заяви в ефира на Нова ТВ акад. Николай Денков, номиниран от ПП за премиер.

Той уточни, че през почивните дни от "Продължаваме промяната" са разговаряли с политическите сили, които днес са били на срещата.

"Редакционните промени, които можехме да направим, ги направихме. Бяха прибавени точки, други бяха извадени. Всичко, което можеше да се свърши, успяхме да го направим", каза Денков.

"Имах очаквания за по-категорична подкрепа от БСП и БВ", обясни Денков. Той обясни, че от ПП са отворени за още преговори.  "Направени бяха всички компромиси, около които може да има стабилна линия, около която да се обединим", продължи той.  

Основният въпрос, според него, е дали ще има правителство. "Ние подходихме прагматично. Не сложихме имена на министри, защото дискусията ще се отплесне в друга посока. Ние трябва да видим дали можем да се обединим около задачите, които трябва да решаваме", каза Денков.

С президента преди това е имало задълбочена дискусия по важните въпроси. "Не е имало критика. Всеки каза позициите си. Беше истинска дискусия за проблемите, приоритетите и задачите, които имаме да решаваме", каза Денков.
Сподели:

Коментари (0)

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Жълт код за Бъдни вечер: Проливни дъждове преминават в сняг, проходите ще са в капан

Жълт код за Бъдни вечер: Проливни дъждове преминават в сняг, проходите ще са в капан

Рязък завой на времето - дъждът бързо ще преминава в сняг, а в няколко области е обявен жълт код за опасно време. Очаква се повече сняг и опасни навявания по проходите, докато температурите ще паднат под нулата в голяма част от страната