6 Декември, 2025

Елена Йончева: ГЕРБ ще подкрепи правителство на БСП! Борисов е едно голямо ранено политическо животно

Елена Йончева: ГЕРБ ще подкрепи правителство на БСП!  Борисов е едно голямо ранено политическо животно

Ако БСП реши да прави правителство, ГЕРБ ще го подкрепи. А дотам не бива да се стига. Това заяви от Брюксел за предаването "Лице в лице" на btv евродепутатът от червените Елена Йончева.

„Ние всички членове и симпатизанти на БСП чувстваме представянето на изборите като голям провал, защото това е удар не само срещу нас, а това е удар срещу България. България има нужда от силна лява партия, както и силна дясна“, заяви тя.

"Борисов е едно голямо ранено политическо животно и битката срещу него тепърва престои. Това, които виждаме в НС е един реален дебат. Това е добро. Емоциите вярно са в повече, но като се води искрен дебат, не може без емоции. Няма нищо страшно, ако има нови избори. За нас е важно работещо правителство, а не правителство на всяка цена. Изборите са част от демократичната процедура. В Белгия две години нямаше правителство. Така, че за нас е важно да има работещо правителство, което да отстрани този авторитарен режим.  Дали ще е сега или след няколко месеца, не е толкова важно", каза още тя.


Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.