9 Юни, 2026

Активираха европейски механизъм заради пожара над Илинденци, изтеглиха огнеборците - има риск за живота им

Снимка: архив

Най-критично е положението на северния фронт на пожара, както и този на юг, но там са разположени автомобили, за да не прескочи огънят асфалтовия път. 

Заради усложнената ситуация с пожара в землището на село Илинденци от Главната дирекция на пожарната са активирали "Механизма за гражданска защита на Европейския съюз".

Утре се очаква помощ чрез летателна техника от страни на ЕС, предаде БНТ.

Огнената стихия се разраства. В момента всички екипи, които се борят с огъня са изтеглени, защото има опасност за живота на огнеборците.

„Изтеглихме всички екипи, защото има опасност за тях. В момента, в който има възможност да работим, ще влезнем отново. Правим просеки на друго място, защото първите бяха преминати от огъня. Ще се стараем да го атакуваме с тенденция да бъде погасен утре. Ако спре вятърът, ще се справим, но това със сигурност няма да се случи до 20:00 ч." - съобщи директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) главен комисар Александър Джартов, цитиран от Дарик. 

По думите му засегнатите от огъня площи вече са над 600 декара. Най-критично е положението на северния фронт на пожара, както и този на юг, но там са разположени автомобили, за да не прескочи огънят асфалтовия път. 

Сподели:
Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Сега с интерес наблюдавам кой ще го замести на позицията, както и какво ще се случи през следващите няколко месеца с някои от водещите ръководители на оперативните служби в МВР

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

От 2012 г. работи в Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, като през 2015 г. става изпълнителен директор

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

"Дали Андрей Гюров ще бъде кандидат за президент, трябва да реши той, заяви пред БНТ съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)