Протест срещу постоянното замърсяване на въздуха
По тъмно днес шестима активисти на „Грийнпийс" поставиха начало на мащабна акция, като се изкачиха до една от най-високите точки на ТЕЦ „Марица 3". Демонстрацията им е в знак на протест срещу постоянното замърсяване на въздуха и околната среда в региона и системните злоупотреби от страна на въглищната централа, свързвана с бизнесмена Христо Ковачки, съобщават от организацията.
Участниците от България, Полша, Чехия, Унгария, Австрия, Хърватия, Гърция и Румъния са обединени от каузата, че всеки европейски гражданин заслужава сигурността да диша чист въздух и да живее в безопасна среда. /БГНЕС
Още от България
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС
"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"
Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански
"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“
Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна
Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна