5 Април, 2026

Активисти на „Възраждане“ запалиха кола и изсипаха бали сено и тор пред МС

Активисти на „Възраждане“ запалиха кола и изсипаха бали сено и тор пред МС

Обстрелват Конституционния съд с яйца

Активисти на партия "Възраждане" запалиха чучело върху кола в т. нар. триъгълник на властта, между сградите на Министерския съвет, Народното събрание и президентството, предаде Дарик.

От партията протестират във връзка с референдума против приемането на еврото пред Конституционния съд. 

Демонстранти запалиха димки, изсипаха бали сено и животинска тор пред сградата на Министерския съвет, в близост до която се намира КС. Чуват се и гърмежи. За кратко горя автомобил, на който пише "оставка, предатели".

Полицаи незабавно извадиха пожарогасител и овладяха огъня.

Днес Конституционният съд трябва да гледа делото по искане на 49 народни представители от 49-ото Народно събрание за установяване на противоконституционност на Решение по Предложение за произвеждане на национален референдум.

Събират подписи за референдум срещу въвеждането на еврото

Конституционният съд днес ще извърши престъпление, заяви на протеста лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов.

След това привърженици на партията започнаха да обстрелват Конституционния съд с яйца.

Сподели:

Коментари (0)

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Истината не обслужва нито пропаганда, нито мит – тя изисква познание, контекст и интелектуална честност

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Бившият военен министър поздрави Володимир Зеленски за това, че предлага ефикасен и евтин начин на защита от иранските дронове там, където американците не предлагат нищо

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

С подписването на споразумението между София и Киев страната ни скъсва с опеката на Кремъл и застана открито до Украйна