28 Април, 2026

Бивш албански премиер: Албания е на кръстопът, да свалим Еди Рама от власт!

Бивш албански премиер: Албания е на кръстопът, да свалим Еди Рама от власт!

Сали Бериша

Според Сали Беришя единственото решение е "гражданска революция"

Сали Бериша, бившият президент и премиер на Албания и бивш председател на опозиционната Демократическа партия, направи оценката, че страната е на кръстопът и единственото решение е "гражданска революция за сваляне от власт на премиера Еди Рама", предаде агенция МИА.

В профила си във Facebook Бериша призова правителството да бъде свалено "сега или никога". "Сега или никога, трябва да изгоним Еди Рама! Този антиалбанец, престъпник, човек без родина, който за креслото е готов да направи всичко: да продаде морето, земята, да приеме стотици някогашни терористи от Ислямска държава в Албания, да изгони от Албания бъдещето й, младежите й", написа Сали Бериша.

Той говори за предвижданията за изграждане на бежански лагер в Албания, в който да бъдат приети 600 000 бежанци, за възможностите за начало на преговори с ЕС, поведението към опозицията в парламента и реформите в правосъдието, при което отправи критики към посланиците на САЩ и ЕС, че са "сътрудници на Рама, за да държи системата като заложник".

Сподели:

Коментари (0)

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Унгарското правителство под ръководството на Виктор Орбан вече беше завело подобно дело, въпреки че не е известно дали новото проевропейско правителство на Петер Мадяр желае да го продължи, пише Киев индипендънт

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Въпреки че литиеви запаси притежават и други европейски страни, като Португалия и Чехия, финландският обект е първият с цяла производствена верига – от мината до обогатителната фабрика

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

„Руснаци атакуваха Кривой Рог. Един човек е убит, петима са ранени“, съобщи ръководителят на Днепропетровската областна държавна администрация Александър Ганжа