24 Февруари, 2026

Албанската опозиция в РСМ отложи среща с ВМРО-ДПМНЕ за коалиционни преговори

Албанската опозиция в РСМ отложи среща с ВМРО-ДПМНЕ за коалиционни преговори

Всички партии от коалицията трябва да излъчат представител

Коалиция "Вреди" отложи планираната за днес среща с ВМРО-ДПМНЕ, на която трябваше да започнат коалиционните преговори за ново правителство на РСМ.

Досегашната албанска опозиция, обединена под ръководството на Арбен Таравари, обясни, че всички политически партии от коалицията трябва да излъчат по един представител за работната група, което все още не се е случило.

„Днес няма да има заседание на работните групи. В момента чакаме да бъдат назначени по един представител от всички политически партии от коалицията и от ВМРО-ДПМНЕ. Тогава ще обсъдим хармонизирането на програмите. Очакваме работните групи да се съберат в следващите дни.“ - заявиха от "Вреди".

На 11 май, събота, от ВМРО-ДПМНЕ съобщиха, че преговорите за коалиционен кабинет ще се базират на три постулата - европейска интеграция, ускорено икономическо развитие, борба с престъпността и корупцията и върховенство на закона.

На срещата в събота присъстваха лидерът на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски със заместник-председателите на партията и лидерите на партиите във „Вреди“ - Арбен Таравари, Изет Маджити, Билал Касами и Африм Гаши.

ВМРО-ДПМНЕ спечели парламентарните избори на 8 май. Партията има 58 мандата, а "Вреди" 13. Двете формации могат да съставят мнозинство от 71 депутата в 120-местния парламент. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Рюте: Западът трябва да подкрепя Украйна всеки ден, докато кръвопролитието спре

Рюте: Западът трябва да подкрепя Украйна всеки ден, докато кръвопролитието спре

"Украйна се нуждае от повече, защото обещанието за помощ не слага край на войната"

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Задържани са двама мъже - планирали "насилствена смяна на властта и сваляне на най-висшите държавни органи"

Шутът Медведев  заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Шутът Медведев заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Той отбеляза, че „страхливите“ европейци „от страх“ ще се опитват да убедят Тръмп да отиде на определен компромис по въпроса за Гренландия