2 Юли, 2026

Александър Ненков: БСП едвам изтрая един ден на национален траур

Александър Ненков: БСП едвам изтрая един ден на национален траур
Александър Ненков

Днешната им пресконференция беше отвратителна, заяви депутатът от ГЕРБ

"Съболезнования на всички близки на загиналите. Дано няма още жертви и всички пострадали се възстановят. Много е трудно да се говори", каза от своя страна депутатът от ГЕРБ Александър Ненков.

"Искам да заявя категорично, че каквото е правила ГЕРБ досега, ще продължи да го прави. ГЕРБ винаги е носила своята отговорност. И сега виновният ще получи своето наказание. Независимо коя е фирмата, кой е надзорникът, кой е бил директор, кой е бил проектант. БСП едвам изтърпяха един ден на национален траур и започнаха с евтиното политическо говорене. Аз лично го подозирам, че те не искат истината да излезе наяве. Те можеше да изчакат няколко дена от куртоазия и да видят какво ще покажат всички проверки. Тези хора говорят за корупция. Те, които въведоха модела "Батко и Братко". Те говорят, че Бойко Борисов е виновен за смъртта на хората. Те не са сложили тухла върху тухла. Преди 10 години България беше едно блато. От София до Бургас се пътуваше по цял ден. Бойко Борисов е виновен само за това, че сега нещата не стоят така. БСП явно наистина само търсят евтин политически популизъм. Днешната им пресконференция беше отвратителна", добави Ненков.
Сподели:
Величков: Бивши депутати, министри или от ръководствата на партии ще внесат мощна политическа зависимост във ВСС

Величков: Бивши депутати, министри или от ръководствата на партии ще внесат мощна политическа зависимост във ВСС

В критериите за избора на членове на Висшия съдебен съвет се отхвърлиха предложенията те да не са членове на тайни общества, ложи и т.н., както и да не са професионални магистрати, каза юристът и депутат от „Продължаваме промяната“

Кратки дъждове и гръмотевични бури из цялата страна, температурите падат

Кратки дъждове и гръмотевични бури из цялата страна, температурите падат

По Черноморието валежите са на север. Максималните температури в повечето места - между 28° и 33°, за София - около 28°

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Коментари (0)