27 Март, 2025

Александър Симов: Няма нищо скандално в записа на ДБ, така протича нормален партиен разговор

Александър Симов: Няма нищо скандално в записа на ДБ, така протича нормален партиен разговор

Александър Симов, снимка: БГНЕС

"Възраждане", ИТН и ГЕРБ торпилираха преговорите за нов кабинет

"Няма нищо скандално в записа на ДБ. Така протича един нормален партиен разговор. Христо Иванов няма как да говори с финтифлюшки. ИТН за пореден път разбива ситуацията. Нямаше партиен егоизъм, а целенасочен саботаж от страна на ИТН и "Възраждане" срещу третия мандат. Направихме чудеса, за да го запазим. Елена Гунчева каза, че чест гост в стаята на "Възраждане" е Десислава Атанасова. Те са проект на ГЕРБ и неслучайно са гласували на 70% с тях. Няма да се учудя, както днес някой беше написал, че Тошко Йорданов ще стане водач на листа на ДПС. Аз наистина се надявах, че може да има диалог с ИТН. За пореден път обаче те торпилираха диалога. Те бяха първа политическа сила, но не направиха нищо. Не може с 22-23% да предлагаш собствен кабинет с пиксилирания си лидер по телевизията. Опитахме се да седнем на една маса. Отново твърдя, че опитът беше да няма правителство. Прокрадва се идея, че след няколко избори ГЕРБ ще е приемлив партньор на голо поле".

Това заяви пред БТВ депутатът от БСП Александър Симов. Той обвини, че провалът за преговорите е бил благодарение на "марионетките" на ГЕРБ "Възраждане" и ИТН. Симов се оплака, че болката не е само негова, а и на всеки, който е протестирал.

Сподели:
Затварят пътя София-Варна за час: От „Терем – Хан Крум“ за танкова техника са на протест

Затварят пътя София-Варна за час: От „Терем – Хан Крум“ за танкова техника са на протест

Всеки ден от 10:00 до 11:00 часа те ще блокират кръстовището на главния път София-Варна. Протестните действия са заради редовно забавяне на изплащането на трудовите възнаграждения.

Мирчев пита премиера: Поканена ли е България, ще участваме ли на срещата в Париж?

Мирчев пита премиера: Поканена ли е България, ще участваме ли на срещата в Париж?

Време е България да спре да бъде пасивен наблюдател. Страната ни заслужава активна и достойна позиция при вземането на важни решения за сигурността и бъдещето на Европа!

Божидар Божанов: Привлечен  съм  в прокуратурата като обвиняем

Божидар Божанов: Привлечен съм в прокуратурата като обвиняем

Депутатът от ПП-ДБ няма съмнения за изцяло пропагандния характер на настоящото обвинение и няма притеснения за неговия изход