26 Януари, 2026

Александър Симов съвсем обърка червения електорат: БСП още нямала позиция за Унгария

Александър Симов съвсем обърка червения електорат: БСП още нямала позиция за Унгария

Александър Симов

Мен ме интересува позицията на Бойко Борисов, а не гласуването на депутатите на ГЕРБ в ЕП, призна депутатът от БСП

В горещ диспут в студиото на бТВ депутатът от БСП Александър Симов коментира каква трябва да бъде българската позиция в сблъсъка Орбан-Европейски съюз. На въпрос трябваше ли да се разрази такава политическа буря у нас по въпрос, засягащ дали да има санкции срещу Унгария, Симов заяви: "Няма политическа буря заради позицията на една или друга страна, защото това е суверенно право. Политическата буря се разрази, защото днес станахме свидетели на едно ярко изметване на Борисов по тази позиция. Тук е в подкрепа на Орбан, а от Залцбург обяви, че няма правно основание. Значи излиза, че правителството се събира на кръчмарски разговори без никакво правно основание. Като в Ганкиното кафене."

"Създава се усещането, че тук сме твърди орбанисти, а навън - нямало основание. Мен ме интересува позицията на Бойко Борисов, а не гласуването на депутатите на ГЕРБ в Европейския парламент", каза Симов. 

На въпрос дали БСП има една и съща позиция у нас и в ЕП, Александър Симов заяви, че партията още не е готова с обща позиция и че Сергей Станишев е подкрепил санкциите заради унгарските социалисти, които са опозиция на Орбан.

"В момента трябва да дискутираме каква да е позицията на БСП", призна депутатът от БСП.

Само представителят на ДПС подкрепи санкциите. Имрен Мехмедова, заяви, че евродепутатите на движението гласуваха "за" санкции срещу Унгария, защото в тази страна се нарушавали европейските ценности. Според Мехмедова, управляваащите в България гласували така, за да запазят коалицията. "За нас е важно каква позиция ще заеме България, дали се връща назад във времето или запазва европейските ценности", добави тя.. 

Сподели:

Коментари (0)

 БНБ пуска в обращение тематично сребърно колекционерско евро

БНБ пуска в обращение тематично сребърно колекционерско евро

Тя на тема „125 години електрически трамвай в България“, в момента на пускане в обращение цената е 144 евро

Оранжев код за значителни валежи на 26 януари, опасни заледявания

Оранжев код за значителни валежи на 26 януари, опасни заледявания

В областите Благоевград, Пазарджик, Пловдив и Хасково се очакват над 30 литра дъжд на квадратен метър

Георг Георгиев: Какви са позитивите за България от Съвета за мир на Тръмп

Георг Георгиев: Какви са позитивите за България от Съвета за мир на Тръмп

Страната ни е заинтересована от установяване на траен мир в Близкия изток, заради проблемите с миграцията, казва външният министър в оставка