14 Януари, 2026

Александър Томов се оправдава: Щях да спася "Кремиковци", но не ми дадоха, Радев е лицето на промяната

Александър Томов се оправдава: Щях да спася "Кремиковци", но не ми дадоха, Радев е лицето на промяната

Александър Томов

Според лидера на Движение "Коалиция ЗАЕДНО за промяна“ Александър Томов, естествен лидер на промяната е президентът Румен Радев, защото постоянно говорел за тази "промяна". Според бившия депутат, ще се появят няколко лица на промяната, като те ще бъдат едно от тях ("Коалиция ЗАЕДНО за промяна“. "Очаквам тези 70%, които подкрепиха протестите, да се прелеят между нас", констатира Александър Томов пред БНТ. 

На предстоящите избори той разчитал да го подкрепят хора от онези 40%, които не били решили за кого да пуснат бюлетина. По думите му тези нагласи се дължат на умора от т.нар. "системни" партии. Проблемите в страната ни са много тежки - сред тях изоставане от другите европейски страни, масова емиграция, липса на стабилност в държавата, недофинансиране на всички основни сектори. Томов подчерта, че трябва промяна.

Томов коментира сделката с "Кремиковци", като подчерта, че няма нищо общо с фалита на предприятието. "Комбинатът е продаден от държавата на Валентин Захариев, на частна компания, за 1 долар, но нищо общо аз нямам. Аз можех да спася "Кремиковци", но не ми позволиха", каза още Томов. Като пропаганда и лъжа той определи свързването на неговото име с фалита на "Кремиковци".

Томов спомена имената на Петър Димитров, бивш министър на икономиката, Сергей Станишев, малко по-късно Бойко Борисов, като заяви: "те са намесени в тази история за "Кремиковци".

Той подчерта, че по същия и по същите схеми името му е било замесено във фалита на ЦСКА. "Борисов печели от това, че иска да печели от двата големи клуба и да контролира агитките", открои Томов. 

Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид