1 Януари, 2026

Александър Вучич поиска военното разузнаване да разследва аферата с руските шпиони

Александър Вучич поиска  военното разузнаване да разследва аферата с руските шпиони

. Държавният глава на Сърбия Александър Вучич поиска от военното разузнаване да разследва евентуална афера за шпионаж, предава македонската електронна медия A1 On.
Премиерът на западната ни съседка Ана Бърнабич поясни, че става въпрос за скандала, при който руски шпиони са вербували сръбски агенти.

„Разговарях с президента Александър Вучич. Той разпореди на военното разузнаване да разследва случая. Не разполагаме с всички данни. Ако всичко се окаже вярно, тогава това ще бъде сериозен проблем за нас“, призна Бърнабич пред местни медии.
Тя добави, че Вучич е свикал среща в качеството на главнокомандващ на сръбските въоръжени сили, за да ги информира за резултатите от разследването.
По-рано белградските медии съобщиха, че руският дипломат и офицер от военното разузнаване Георги Клебан е заснет във видео, на което се вижда как дава пари на високопоставен сръбски служител.
Клипът е публикуван в YouTube на 17 ноември, автентичността му е потвърдена от изданието Blic и от разследващ журналист, пояснява медията.

Сподели:

Коментари (0)

Първата ни ЕВРОгодина - Европа ни приветства в сърцето си!

Първата ни ЕВРОгодина - Европа ни приветства в сърцето си!

Украйна за руското "доказателство" за "атака" срещу резиденцията Валдай: Смехотворно

Украйна за руското "доказателство" за "атака" срещу резиденцията Валдай: Смехотворно

"Нещата, които се опитват да представят като доказателство само показват, че те дори не са взели насериозно изфабрикуването на цялата история."

Украйна порази критично важна петролна база на руския резерв в Ярославска област

Украйна порази критично важна петролна база на руския резерв в Ярославска област

Базата „Темп“ е важно звено при съхранението и дистрибуцията на петролни продукти в тази част на Русия.